Jdi na obsah Jdi na menu
 

Program duben

1.4. - neděle
Zavřeno - sanita


4.4. - středa
Divadelní festival
"Už zase miluju!"

miluju.jpg
Hrají - Michaela Dolinová, Sandra Pogodová a Václav Tobrman
Režijní supervize Jakub Zindulka
Myslíte si, že když se umělec trápí, vznikne skutečné dílo? Že rodinný život tvorbu zabíjí a proto je potřeba dostat umělce až na dno ? Múzy v podání M.Dolinové a S. Pogodové si to evidentně myslí a také tak konají. Jejich objektem je nadaný skladatel Václav ,který ve chvíli, kdy by mohl stvořit životní dílo ,objevuje lásku. Ta jej staví před rozhodnutí volit spokojený život pianisty nebo kariéru.
V komedii objevíte způsoby mužského myšlení i ženských taktik. Dozvíte se, jak Múzy inspirují. A to dokonce fyzicky. Jak se trápí svou nesmrtelností a jak si závidí své umělecké „objevy“. Samy Múzy jsou nakonec překvapeny, jak obyčejný člověk touží po lásce a jak je ochoten obětovat své lásce i úspěch.  
„Už zase miluju“, se dá říci v jakémkoli věku. Naštěstí.
Postava pianisty Václava Tobrmana tu není náhodou. Hraje, zpívá a obě dámy doprovází na klavír. Nechte se strhnout vtipným textem, dobrým vínem ,které je pro shlédnutí komedie nutnou inspirací a písničkami, které určitě znáte. Ach ta láska nebeská, Hlaď mě a líbej, Styl, Miláčku, Hej kočky dneska máme svůj den, , Ženy,ženy,ženy + nádherné písně Richarda Pogody a již zesnulého textaře a dramatika Pavla Dostála.
20.00 / vstup 140,- kč
 
6.4. - pátek
Divadelní festival
Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej

9.00 a 10.30 / vstup 100,- Kč

Krysí dům
krysidum.jpg
Detektivní komedie z Anglie 30tých let. Zesnulý lord odkázal svůj ohromný majetek pouze jedné ze svých pěti bývalých manželek a ony se musí během dvou hodin dohodnout, která z nich to bude, jinak dědictví propadne. Zkuste do přestávky uhodnout, kdo vraždí.
19.00 / vstup 120,- Kč

7.4. - sobota
Divadelní festival
Zlatovláska - divadlo pro děti

Výpravná pohádka v činoherním provedení z velké části kopíruje svou filmovou předlohu, a to včetně písniček jako např. Já ti prstýnek dám a další. Kuchař Jiřík je svým králem vyslán do světa, aby mu přivedl zlatovlasou pannu. Na své cestě Jiřík zachrání mravence, krkavce a rybku, kteří mu na oplátku pomohou splnit úkoly, díky kterým si pro svého pána vyslouží Zlatovlásku. Co by to ale bylo za pohádku, kdyby nám Jiřík zůstal na ocet... A co by to bylo za divadlo, kdyby jen opisovalo již napsané, a tak i dospěláky čeká překvapení v podobě vhledu do problematiky zkoušení tohoto všeznámého kusu. A hlavně, milí malí i velcí diváci, je důležité si uvědomit, že zášť a zloba se netrestá jenom v pohádkách...
Délka představení: 50 minut bez pauzy
15.00 / vstup 80,- Kč

7.4. - sobota
Divadelní festival
PRAg. Pygmalion - divadlo Akorát

Moderní hra se známými melodiemi napsaná na tělo členům Divadla Akorát, inspirovaná komedií anglického dramatika G. B. Shawa Pygmalion, která využívá motivu antického mýtu o kyperském sochaři. Zatímco Shawův "Pygmalion" je londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, jenž uzavře se svým přítelem plukovníkem Pickeringem sázku, že naučí ušmudlanou pouliční květinářku Lízu Doolittleovou výslovnosti vznešené dámy, ten náš je znuděný majitel úspěšné Public Relations Agentury, kterému se do cesty připlete naivní studentka s ideály vstřícné sociopolitiky. Spolu s kolegou z ní (ale bez ní) pak vypracují dokonalý projekt, který ušijí na míru vlastním potřebám.
Na motivy hry G. B. Shawa Pygmalion
a muzikálu A. J. Lernera s hudbou F. Loewa My Fair Lady napsala Adéla Červenková
20.00 / vstup 120,- Kč

8.4. - neděle
Divadelní festival
Divadlo Úsměv - Jak kotě zapomnělo mňoukat

16.00 / vstup 80,- Kč

11.4. - středa
Guye King - jan Kořínek - Jeff Boudreaux

guy-king-15_2.jpg
Kytarista a zpěvák Guy King, původem z Izraele, je aktivní na hudební scéně od 16 let, kdy byl pozván na jeho první turné v USA. Poté co se přestěhoval do Chicaga, kde dostal nabídku od Willie Kenta a v jeho kapele zůstal do jeho smrti v roce 2006. Od té doby se věnuje vlastním projektům, pohybujícím se na pomezí Blues, Jazzu a Soul music. Guy King respektuje tradici těchto směrů a přidává do této hudby své vlastní prvky, což utváří jedinečnost jeho vystoupení. V posledních letech je zván na turné po celém světě, vystupoval na mnoha mezinárodních festivalech a blízce spolupracoval s jmény jako byl BB King nebo Buddy Guy. V roce 2017 byla jeho nahrávka vydaná u Delmark Records nominována na album roku asociací Living Blues. V dubnu 2018 přijede na Evropské turné, které čítá 18 koncertů. Spolu s varhaníkem Janem Kořínkem a new orleanským bubeníkem Jeffem Boudreaux Vás provedou barevným světem Blues, Jazzu a soul music.
20.00 / vstup 180,- Kč, v předprodeji Minimarket 150,- Kč

13.4. - pátek
Schodiště (ex - Nahoru dolu po schodišti dolu band)

Schodiště vesele brázdí hudební „moře“ se svižným programem, který kombinuje písně z nejslavnějšího období (kolem alb Ukazovák nasliněnej a Svinska pržola) s největšími vypalovačkami z desek Tanec (2007) a Roztoky (2011) a nejnovějšího EP poloKruh (2016). Za 34 let existence odehrála kapela nazývaná dříve Nahoru po schodišti dolů band přes tisíc koncertů. Nejprve na chvostě nové vlny osmdesátých let jako předzvěst dnešního ska, po sametové pauze pak absorbujíc další a další vlivy, krok za krokem k pozici jedné z vyhledávaných tuzemských klubových kapel. Sil a chuti je v kapele víc než kdy dřív, sedmihlavá smečka střílí od boku jednu pecku za druhou a mladé publikum v předních liniích hledišť si s pamětníky s chutí zatančí na novinky (Nebudu, Stařena) i na prověřené jistoty jako Beze vší poezie, Karty jsou rozdaný, Dokonalá kost, Ve čtyři ráno nebo Pytlíky ČSA. Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět.
20.00 / vstup 150,- Kč

14.4. - sobota
Oslava - klub zadán


15.4. - neděle
Vince Agwada Trio (USA) - koncert

Vince Agwada (USA) je kytarista, zpěvák, skladatel a producent, který se na americké bluesové scéně pohybuje více než čtvrt století. Dnes 58-letý Vince pochází z Chicaga. Jeho otec byl hluboce zakořeněn v tradiční africké hudbě a máma milovala blues, jazz a gospel. To vše mu dalo výborný hudební základ. Jeho skutečnou školou byly ovšem jam-sessions v slavném bluesovém "přístavu", hudebním klubu Theresa’s & Buddy Guy’s Checkerboard Lounge, kde mohl vidět, ale také hrát s takovými jmény jako Junior Wells, Buddy Guy, Magic Slim, Otish Rush, John Primer, Little Milton, Hubert Sumlin, Sammy Lawhorn a Lefty Dizz. V 80. a 90. letech cestoval po USA, Kanadě a západní Evropě. Tady uváděl koncerty takovým bluesovým velikánům, jako jsou Bernie Mac, Koko Taylor, Son Seals a Sugar Blue. V 90. letech si zároveň dokončil technické vzdělání v oblasti elektroniky, na které v jeho mládí jaksi nebyl kvůli muzice čas, a stal se vedoucím technikem ve známém chicagském studiu Trax. Vince vydal dvě vlastní alba. V roce 2008 "Eyes Of The City" a v roce 2011 "Basic Blue". Jako kytarista se podílel na mnoha albech různých umělců jako jsou Son Seals "Live At B.L.U.E.S." nebo Sugar Blue "In Your Eyes".
20.00 / vstup 150,- Kč

18.4. - středa
Zasedání zastupitelstva


19.4. - čtvrtek
Duo Pit et Ratatouille (Francie), swing & chanson française

Anaelle Malet – zpěv, kytara & Peter Hovat – kytara. Duo z Francie, (přesněji z Gap, region Hautes Alpes), hrající převážně „swingující chanson française z (50. let). Šansony Borise Viana, Bobyho Lapointea, George Brassense, ale i zpívané staré swingy z doby před „Hot Jazzem“. Zároveň duo hraje vlastní kompozice v obdobném duchu. Anaelle Malet je písničkářka, vzhledem ke své zálibě v poezii si vybírá skladby s kvalitními texty. Pierre (Pit) Hovat je kytarista a skladatel, rád upravuje staré francouzské šansony do nových, překvapivých aranžmá. Pit et Ratatouille vystoupí ve čtvrtek 19. dubna od 20.00 v černošickém Club Kinu.
20.00 / vstup 150,- Kč

20.4. - pátek
Circus Ponorka

ponorka.jpg
Efekty, dva mikrofony, kytara, hravost, improvizace, chytlavé melodie, dokonalá interakce s publikem. Výčet základních charakteristik Honzy Ponocného, principála svého jedinečného a jednočlenného “cirkusu”. One-man show, která nemá na hudebním poli obdoby.
Když půjdete na koncert projektu Circus Ponorka, asi budete na první pohled šokováni. Na podium příjde jediný člověk s akustickou kytarou a začnou se dít věci. Během chvilky za pomoci elektronických ,,mašinek‘‘ a dvou mikrofonů poskládá zvuk celé kapely ve které nechybějí bicí, basa, několik kytarových partů a dokonce pěvecký sbor. Honza Ponocný je muzikant s bezmála dvacetiletou profesionální zkušeností, který se pokusil zkusit to jinak a stal se tak jednou z nejzajímavějších hudebních událostí poslední doby. Je neuvěřitelné, jak může jednočlenná kapela znít.
V poslední době jste mohli slyšet Honzovu hudbu v úspěšném seriálu ČT Dabing Street, složil hudbu k několika celovečerním filmům, například pro snímky Alice Nellis : Perfect Days (2011) k filmu Mamas & Papas (2010), za kterou získal nominaci na Českého lva, a nominace nakonec neminula ani Honzovu hudbu k filmu Revival, kde si i zahrál v okouzlující roli slepého bubeníka (2013).
Honza sám k nadcházejícímu koncertu dodává: ,,Minulý rok když jsem v Klub Kině hrál byly zrovna jarní prázdniny a v Černošicích a okolí mi pak říkalo spousta lidí, že je škoda, že nemohli přijít, protože prostě museli lyžovat… Ale teď už tu bude jaro, lyže hoďte do sklepů a dorazte. No a vy co jste, navzdory prázdninám, skoro zaplnili klub minule dorazte taky na nový songy (a nový chyby).
20.00 / vstup 130,- Kč
21.4. - sobota
Mifun - workshop

9.00 - 17:00

22.4. - neděle
Den Země

Po loňské úspěšné zkušenosti jsme pro Vás opět připravili komentovanou vlastivědnou vycházku. Její účastníci letos navštíví rybí přechod na černošickém jezu, budou mít možnost prohlédnout si elektrárnu (tentokrát to opravdu vyjde!) a městskou čističku odpadních vod. Sraz zájemců je ve 14 hodin u lávky na černošické straně.
Od 16:30 hodin bude program pokračovat v Clubu Kino, kde je pro účastníky připravena přednáška místního Sboru dobrovolných hasičů na téma „Voda teče vždy dolů“. Bude věnována problematice povodní, kterou nejen naši hasiči tak důvěrně znají. V 17 hodin pohovoří zástupci Českého rybářského svazu o Berounce, její čistotě a o tom, kteří živočichové v řece v současné době žijí.
Program doprovodí ochutnávka pitné vody z různých pramenů, hry s tematikou vody pro všechny generace na zahradě Sokola či opékání buřtů. Pro děti budou opět připraveny omalovánky a pexeso.
Věříme, že stejně jako v předchozích letech Vás informace „o Černošicích trochu jinak“ zaujmou a nenecháte si je ujít.
Těšíme se na viděnou!
16.30 / vstup zdarma

26.4. - čtvrtek
Bohuš Matuš a hosté - koncert

bohus-matus.jpg
Jedinečný koncert vyjímečného hlasu současné populární hudby. Během večera zazní známé muzikálové melodie a písně z repertoáru české hudební scény. Součástí večera bude i řada zajímavých hostů.
20.00 / vstup 150,- Kč

27.4. - pátek
Narozeniny a jiné vylomeniny - oslava

Oslava narozenin všech, kteří se narodili v dubnu – kdo má v dubnu narozeniny doražte do Clubu -  DRINK "Black Fox + jablečný juice" a malá pochutina ZDARMA. Music, movies, musical video clip, show and dancing – nebude chybět.
19.00 / vstup zdarma

28.4. - sobota
008 + Pure Olcoholic Punk + Cocktail alá Motejl - Světoborné Tour

Kapely 008 a Pure Olcoholic Punk pro vás připravily "Světoborné tour". Na většinu koncertů jsme pozvali hosty, aby nám pomohli udělat dokonalý mejdan :-) Zde to bude kapela Cocktail alá Motejl. 
20.00 / vstup 100,- Kč