Připravujeme

Listopad 2019
Jennifer Kamikazzi Trio a Elisabeth Lohninger Quartet

Jennifer Kamikazi – kytara, zpěv, Martin Gerla – kontrabas, Štefan Szabó – kytara
S kořeny od Londýna až po Afriku je hudba Jennifer směsicí amerického soulu, britského indie folku a rwandských lidovek. Její jemný a sladký hlas je často srovnáván s Tracy Chapman. Charakteristikou jejího soundu je měkké vibrato spolu s písňovými texty, ne nepodobnými tvorbě a projevu kanadské legendy Joni Mitchell.
Elisabeth Lohninger – zpěv, Walter Fischbacher – klavír, klávesy, Ondřej Štajnochr – kontrabas, Alex Bernath – bicí
Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka rakouského původu Elisabeth Lohninger je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá či inspirující. S pianistou Walterem Fischbacherem spolupracuje již mnoho let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu. Pro další turné po krajích českých a moravských se Walter společně s Elisabeth obklopili opravdovou jazzovou elitou.
20.00 / vstup 200,- Kč, předplatné a senioři 180,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.

Pink Floyd Revival

Neděle s Radkinem Honzákem
Občanská akademie zve ... Čím chytřejší telefon, tím blbější majitel, aneb ...

… jak nás ovlivňují nové technologie. Lze nezblbnout, i když používáme mobil? Můžeme získat zpět ztracenou intuici, orientační smysl a vše ostatní, o co nás používání moderní IT připraví? Pokud máte odvahu pohledět pravdě do očí, přijďte. Využijte také možnost diskutovat s naším hostem.
18.00 / vstup 50 ,- Kč

Oslava

Krimi Fest Sedm statečných - kino

Nirit a Oren - muzikál / ZUŠ Vrané nad Vltavou

muzikal.jpg
Muzikál „Nirit a Oren“ autorské dvojice Jan Bouchner / Pavla Kšicová, byl vytvořen a nastudován v roce 2018. Byl proveden již několikrát, m. j. v pražském divadle Alfred ve dvoře.
Děj nás přivádí do malého severomoravského městečka na pokraji druhé světové války. Ve vzpomínkách Rivky, sestry zemřelého rabína, ožívají osudy místní židovské obce v tragických souvislostech doby. Těžké rozhodování se netýká jen ústřední dvojice, ale všech členů židovské komunity. Dějová linie příběhu je propojena židovskými a jidiš písněmi, které podtrhují absurditu doby.
Sbor Euphonia sbormistryně Ing. Pavly Kšicové je složen z žáků dvou základních uměleckých škol, ZUŠ Vrané nad Vltavou a ZUŠ Kralupy nad Vltavou. Mnozí z nich jsou zároveň žáky Literárně-dramatického oboru, který vede Mgr. Jan Bouchner.

Krimi Fest - Stíny horkého léta - kino

Festival svobody Černošice - 30. výročí sametové revoluce

17. narozeniny Clubu Kino

Kike Mora Trio - Španělsko

18.11. - pondělí
Krimi Fest Teroristka - kino

Občanská akademie zve ... Dana Drábová - Souvisí jaderná bezpečnost a bezpečnost státu?

Jistota zabezpečení energie pro příští pokolení, Černobyl nebo jaderný program KLDR. To jsou jen ukázky témat, do kterých se pustíme s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Máte další témata? Využijte jedinečnou příležitost diskutovat s naším hostem.
19.00 / vstup 50 ,- Kč

Krimi Fest - koncert

Melodie nejen k poslechu (s možným překvapením i následným posezením)!

Catfish - koncert

Oslava - soukromá akce

Grybla - Tam kde končí voda - koncert

screenshot_20190908_183905_com.android.chrome-01.jpeg
Grybla je kopec ve středních Čechách, opředený mýty a pověstmi z doby Keltů. Při jedné zimní procházce zde vznikl nápad napsat a natočit "písně o vodě" na básně britské básnířky Sue Williams.Autory projektu jsou zpěvačka a skladatelka Rosy Williams žijící a působící v Manchesteru a houslista a skladatel Pavel Fischer bývalý primárius a zakladatel Škampova kvarteta.  Po své "dezerci z říše klasické hudby" se stává členem kapely Bardolino. Pavel a Rosy si  ke spolupráci  přizvali kamarády, ale především špičkové muzikanty -kytaristu Norbi Kovácse - kromě sólových projektů vystupujícího s kapelami Lokomotiva nebo s Ivan Hlas triem a kontrabasistu Františka Rabu mimo jiné spoluzakladatelem skupiny Koa(se Zuzanou Navarovou).
Tak vznikla kapela Grybla a nahrávka s názvem Waters End-"Tam kde končí voda".Písně na pomezí žánrů zní v duchu swingu a jazzu, avšak s typickou keltskou poetikou britské lidové hudby.Na své si ale přijdou  i milovníci blues
19.00 / vstup 150 ,- Kč

Občanská akademie a Helena Langšádlová zve ... Generál Pavel a bezpečnostní rizika

Která jsou ta největší rizika? Je to terorismus? Nebo Rusko a Čína? Máme demokracii navždy? S našim hostem bude diskutovat a celý večer moderovat Helena Langšádlová, která se tématice bezpečnosti intenzivně věnuje a nabídne nám další úhel pohledu na domácí i zahraničně politické události. Přijďte s našimi hosty diskutovat a přineste svůj náhled na věc!
19.00 / vstup 50 ,- Kč

Únor 2020
Gabriel Royal (USA) - koncert

Ikem Band - koncert

Parta muzikantských veteránů, kteří hrají v různých známých kapelách, ale mimo to si založili vlastní.  (Většina chodí do IKEMu na prevenci, odtud název…). Hrají muziku, co mají rádi - a to je rokenrol, americká moderní country a blues.

Sestava:
Důkazem aktuálnosti IKEM Bandu je mimo jiné i fakt, že v něm vystupují vesměs dosud žijící hudebníci. Zde seřazeni abecedně:
Vašek Cihelka - kytara, zpěv
(Teskar, Profil, Jana Kratochvílová, Framus 5-Michal Prokop)
Ondřej Čejka - housle, kytara, zpěv
(Teskar, Country beat Jiřího Brabce, Charlie Pride - USA)
Petr Hornych - klávesy
(Teskar, Cadillac - Pavel Sedláček)
Jiří Plech Novotný - basová kytara
(Expanze, Jana Kratochvílová, Tango, Žlutý pes, Krausberry, Ivan Hlas)
Jarda  Petrásek  - bicí
(Teskar, M. Tučný, F. Nedvěd, M. Prokop, Marsyas, Blues band, V. Neckář, Jana Kratochvílová, Věra Martinová, Country beat Jiřího Brabce )