Jdi na obsah Jdi na menu
 

Program květen

22.5. - pátek
Petra Ernyei Trio - zahrádka Clubu Kino

trioe.jpeg
Petra Ernyeiová je známá jazzová zpěvačka působící na české scéně již více než 20 let.
Vyrůstala v hudebním prostředí, zpívá se swingovými bigbandy, ale také s menšími kapelami.
Jejími hudebními vzory jsou jazzové zpěvačky – Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Nancy Wilson a další úžasné ženy jazzu. Charakteristickým znakem tria je výrazný swingový vokál zpěvačky, podepřený instrumentální vyspělostí jeho ostatních členů. Stylově se repertoár souboru zaměřuje zejména na jazzové kompozice a standardy v zajímavých aranžmá a sahá i pro kompozice původní, avšak soubor se nevyhýbá ani modernějšímu zvuku a svoji inspiraci čerpá i ve stylech mimo jazz. K tomu jí zcela určitě pomáhá její spolupráce s kytaristou Adamem Tvrdým a basistou Petrem Dvorským, instrumentalisty známými také svým jazzově progresivních zaměřením. Srdečně Vás zveme v pátek 22.5 od 18.30 na zahrádku černošického Clubu Kino. V případě nepřízně počasí se koncert uskuteční uvnitř clubu. Stolové uspořádání, bude uděláno dle nařízení vlády s většími odstupy.
18.30 / vstup zdarma

23.5. - sobota
All By Myself - Petr Váňa junior / sobota na grilu

all.jpg
20.00 / vstup zdarma

29.5. - pátek
Justin Lavash- zahrádka Clubu Kino

justin.jpg
Britský kytarista Justin Lavash,  který žije posledních čtrnáct let v Praze, si postupně vypracoval pověst vyhledávaného performera nejen v České Republice. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem. Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.
20.00 / vstup zdarma

30.5. - sobota
Daniel Bulatkin & Allison Wheeler (USA) - zahrádka Clubu Kino

allison_daniel.jpg
ALLISON WHEELER /USA/ – zpěv
DANIEL BULATKIN – piano
Allison Wheeler je moderní jazzová zpěvačka, pedagožka a skladatelka z kalifornského Monterey (USA). Je všestrannou zpěvačkou se silným zaměřením na improvizaci a láskou pro kreativní výzvu. Allison zanechala školy výtvarného umění kvůli zájmu o jazz. Nedávno absolvovala s diplomem z jazzových studií na University of Northern Colorado, kde studovala pod Julií Dollison a uznávaným aranžérem a kapelníkem Kerrym Marshem. Minulé jaro získala cenu prestižního časopisu Down Beat za Vysokoškolského vokalistu roku 2018 a v kategorii Absolvent získala tři další ceny (2016, 2017, 2018) jakožto členka Vocal Lab – předního vokálního ansámblu univerzity. Allison měla tu čest vystoupit po boku hvězd jako mj. New York Voices, Aubrey Logan a Vertical Voices na takových akcích jako Monterey Jazz Festival, Greeley Jazz Festival a každoroční Jazz Education Network (JEN) Conference. V současnosti pobývá v Evropě, kde pracuje jako hudební pedagožka. Tráví čas balancováním své lásky pro výtvarné umění a hudbu a zajímá se o vzájemné ovlivňování těchto dvou forem umění, které jí dávají možnost tvořit, propojovat se a komunikovat s okolím
20.00 / vstup zdarma