Program květen

Petra Ernyei Trio - zahrádka Clubu Kino

trioe.jpeg
Petra Ernyeiová je známá jazzová zpěvačka působící na české scéně již více než 20 let.
Vyrůstala v hudebním prostředí, zpívá se swingovými bigbandy, ale také s menšími kapelami.
Jejími hudebními vzory jsou jazzové zpěvačky – Ella Fitzgerald, Billie Holiday, Nancy Wilson a další úžasné ženy jazzu. Charakteristickým znakem tria je výrazný swingový vokál zpěvačky, podepřený instrumentální vyspělostí jeho ostatních členů. Stylově se repertoár souboru zaměřuje zejména na jazzové kompozice a standardy v zajímavých aranžmá a sahá i pro kompozice původní, avšak soubor se nevyhýbá ani modernějšímu zvuku a svoji inspiraci čerpá i ve stylech mimo jazz. K tomu jí zcela určitě pomáhá její spolupráce s kytaristou Adamem Tvrdým a basistou Petrem Dvorským, instrumentalisty známými také svým jazzově progresivních zaměřením. Srdečně Vás zveme v pátek 22.5 od 18.30 na zahrádku černošického Clubu Kino. V případě nepřízně počasí se koncert uskuteční uvnitř clubu. Stolové uspořádání, bude uděláno dle nařízení vlády s většími odstupy.

All By Myself - Petr Váňa junior / sobota na grilu

all.jpg

Justin Lavash- zahrádka Clubu Kino

justin.jpg
Britský kytarista Justin Lavash,  který žije posledních čtrnáct let v Praze, si postupně vypracoval pověst vyhledávaného performera nejen v České Republice. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem. Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.

Daniel Bulatkin & Allison Wheeler (USA) - zahrádka Clubu Kino

allison_daniel.jpg
ALLISON WHEELER /USA/ – zpěv
DANIEL BULATKIN – piano