Jdi na obsah Jdi na menu
 

Program listopad

1.11. - pátek
Jennifer Kamikazzi Trio a Elisabeth Lohninger Quartet

bio-kamikazi.jpg
Jennifer Kamikazi – kytara, zpěv, Martin Gerla – kontrabas, Štefan Szabó – kytara
S kořeny od Londýna až po Afriku je hudba Jennifer směsicí amerického soulu, britského indie folku a rwandských lidovek. Její jemný a sladký hlas je často srovnáván s Tracy Chapman. Charakteristikou jejího soundu je měkké vibrato spolu s písňovými texty, ne nepodobnými tvorbě a projevu kanadské legendy Joni Mitchell.
Elisabeth Lohninger – zpěv, Walter Fischbacher – klavír, klávesy, Ondřej Štajnochr – kontrabas, Alex Bernath – bicí
Mnoha cenami ověnčená americká zpěvačka rakouského původu Elisabeth Lohninger je provázena přívlastky jako emotivní, vzrušující, oslnivá či inspirující. S pianistou Walterem Fischbacherem spolupracuje již mnoho let a kromě pravidelného vystupování v prestižních newyorských hudebních klubech navštěvuje často i Evropu. Pro další turné po krajích českých a moravských se Walter společně s Elisabeth obklopili opravdovou jazzovou elitou. 
20.00 / vstup 200,- Kč, předplatné a senioři 180,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.


2.11. - sobota
Pink Floyd Revival

bohemian-pf.jpg
20.00 / vstup 150 ,- Kč

3.11. - neděle
Neděle s Radkinem Honzákem
Občanská akademie zve ... Čím chytřejší telefon, tím blbější majitel, aneb ...

… jak nás ovlivňují nové technologie. Lze nezblbnout, i když používáme mobil? Můžeme získat zpět ztracenou intuici, orientační smysl a vše ostatní, o co nás používání moderní IT připraví? Pokud máte odvahu pohledět pravdě do očí, přijďte. Využijte také možnost diskutovat s naším hostem.
Detaily a rezervace zde:
https://akademiecernosice.cz/events/cim-chytrejsi-telefon-tim-blbejsi-majitel/
18.00 / vstup 50 ,- Kč

7.11. - čtvrtek
Zazní písně Hollywoodu. ale i prvorepublikové šlágry

hudebni-hollywood.jpg
Recitál sólisty skupiny Hudební Hollywood s pozvanými hosty.
Klasické filmové písně, ať už české či zahraniční provenience, jsou osvědčenou klasikou. Možná se cítíte klasicky a rádi byste si připomněli svěží melodie, před nimiž bledne sám čas. Zazní písně Hollywoodu, ale i šlágry československých prvorepublikových skladatelů. Programem provází slovo konferenciéra; vzpomínáme na zpěváky, herce, herečky, textaře i hudební skladatele, jakož i na významné dobové události.
20.00 / vstup 100 ,- Kč

9.11. - sobota
Oslava


10.11. - sobota
Oslava


12.11. - úterý
Krimi Fest Sedm statečných - kino

Nesmrtelný western z roku 1960 i současná černá komedie natáčející se mimo jiné i v Černošicích bude k vidění v rámci letošního - „komorního“ a již 19. MFF Krimifestu. Vedle filmové zábavy věnované předcházení zločinnosti nabídne jako vždy i pestře atraktivní porovnání tří filmových snímků s výrazně akčním obsahem. V pohostinném, až rodinném prostředí Clubu Kino budou k vidění snímky:
Sedm statečných (úterý 12. 11.), Stíny horkého léta (čtvrtek 14. 11.) a Teroristka (v pondělí 18. 11.) Začátek všech filmových projekcí je v 19 hodin. Na závěr filmového festivalu ve čtvrtek 21. listopadu vystoupí v Club Kině od 19 hodin kapela GOW (Dobrý Starý Western), která zahraje k tanci i poslechu bluegrass, country a trampskou muziku. Možná přijde i překvapení, následné posezení je ovšem jisté. A vstup jako obvykle volný.
19.00 / vstup zdarma

13.11. - středa
Nirit a Oren - muzikál / ZUŠ Vrané nad Vltavou

muzikal.jpg
Muzikál „Nirit a Oren“ autorské dvojice Jan Bouchner / Pavla Kšicová, byl vytvořen a nastudován v roce 2018. Byl proveden již několikrát, m. j. v pražském divadle Alfred ve dvoře.
Děj nás přivádí do malého severomoravského městečka na pokraji druhé světové války. Ve vzpomínkách Rivky, sestry zemřelého rabína, ožívají osudy místní židovské obce v tragických souvislostech doby. Těžké rozhodování se netýká jen ústřední dvojice, ale všech členů židovské komunity. Dějová linie příběhu je propojena židovskými a jidiš písněmi, které podtrhují absurditu doby.
Sbor Euphonia sbormistryně Ing. Pavly Kšicové je složen z žáků dvou základních uměleckých škol, ZUŠ Vrané nad Vltavou a ZUŠ Kralupy nad Vltavou. Mnozí z nich jsou zároveň žáky Literárně-dramatického oboru, který vede Mgr. Jan Bouchner.

14.11. - čtvrtek
Krimi Fest - Stíny horkého léta - kino

19.00 / vstup zdarma

16.11. - sobota
17. narozeniny Clubu Kino - Komiks Free Festival

Noc plná neuvěřitelných setkání komiksových postav ve Vašem podání. Promítání komiksů, dražba komiksových relikvií, žánrová výzdoba s fotokoutkem, občerstvení. A vystoupení nejlepší komiksové kapely – KISS
18.00 / vstup v maskách a převlecích

17.11. - neděle
Kike Mora Trio - Španělsko

kike_mora_black.jpg
Oslavit 30. výročí Sametové revoluce můžete při skvělé muzice španělského tria. Kike Mora je hudebník, skladatel a producent, vyhlášený hráč na basovou kytaru a kytarista. Do Černošic přijíždí se svým triem, které hraje ve složení Kike Mora (basová kytara),  Ibon Jordan (bicí a perkuse) a Kike Gutman (tenorový a sopránový saxofon). Kromě jazzových projektů byl Kika Mora sedm let členem skupiny slavného baskického muzikanta Kepy Junkery, s nímž mimo jiné spolupracoval na albu s názvem K, oceněném latinskou Grammy za nejlepší folkové album i na rovněž oceněném CD Hiri. V současnosti je členem jiné slavné baskické skupiny Korrontzi. S oběma skupinami procestoval na turné skoro celý svět. V roce 2017 mu vyšlo skvělé CD Evolución natural, v květnu loňského roku odehrál v Bilbau společný dvojkoncert s Marcusem Millerem.
20.00 / vstup 180,- Kč, předplatné a senioři 150,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.


18.11. - pondělí
Krimi Fest Teroristka - kino

19.00 / vstup zdarma

20.11. - středa
Občanská akademie zve ... Dana Drábová - Souvisí jaderná bezpečnost a bezpečnost státu?

Jistota zabezpečení energie pro příští pokolení, Černobyl nebo jaderný program KLDR. To jsou jen ukázky témat, do kterých se pustíme s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Máte další témata? Využijte jedinečnou příležitost diskutovat s naším hostem.
Detaily a rezervace zde:
https://akademiecernosice.cz/events/jaderna-bezpecnost-i-bezpecnost-statu-s-danou-drabovou/
19.00 / vstup 50 ,- Kč

21.11. - čtvrtek
Krimi Fest - koncert

Melodie nejen k poslechu (s možným překvapením i následným posezením)!
19.00 / vstup zdarma

22.11. - pátek
Catfish - koncert

catfish.jpg
Hudební perla, britská kapela Catfish, která byla vyhlášena jako nejlepší anglická bluesová kapela roku 2018 v British Blues Award  (BBA) a stala se vítězem BBA i v letech 2015 a 2016, míří do Černošic. Zahraje během Bio Blues Festu 2019. V Club Kině se uskuteční v pátek 22. listopadu od 20 hodin.
Vůdčí osobností kapely je teprve čtyřiadvacetiletý fenomenální kytarista a zpěvák Matt Long, podporovaný od kláves svým otcem Paulem. Jejich debutové album i novinka Broken Man byly obě jedničkou v bluesovém žebříčku Independent Blues Broadcasters Association.
kingszineboogiemen.jpg
Kromě britských hudebníků vystoupí i domácí The Kingsize Boogiemen. Kapela vznikla někdy kolem roku 2000 původně jako akustické duo. V současnosti hrají skladby legendárních i méně známých bluesmanů, jako jsou Muddy Waters, Willie Dixon, Smokey Wilson, Rod Piazza.
pbtrio-2019-hdr4.jpg
Do třetice vystoupí i Petra Börnerová trio, které tvoří česká zpěvačka Petra Börnerová, slovenský hudebník Tomáš Bobrovniczký a jejich syn Tomáš. Jejich repertoár je postavený na vlastních i převzatých folk-bluesových písničkách, inspirují se též folkovými, jazzovými a rockovými podněty.
20.00 / vstup 250,- Kč, předplatné a senioři 200,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.


23.11. - sobota
Oslava - soukromá akce


24.11. - neděle
Grybla - Tam kde končí voda - koncert

screenshot_20190908_183905_com.android.chrome-01.jpeg
Grybla je kopec ve středních Čechách, opředený mýty a pověstmi z doby Keltů. Při jedné zimní procházce zde vznikl nápad napsat a natočit "písně o vodě" na básně britské básnířky Sue Williams.Autory projektu jsou zpěvačka a skladatelka Rosy Williams žijící a působící v Manchesteru a houslista a skladatel Pavel Fischer bývalý primárius a zakladatel Škampova kvarteta.  Po své "dezerci z říše klasické hudby" se stává členem kapely Bardolino. Pavel a Rosy si  ke spolupráci  přizvali kamarády, ale především špičkové muzikanty -kytaristu Norbi Kovácse - kromě sólových projektů vystupujícího s kapelami Lokomotiva nebo s Ivan Hlas triem a kontrabasistu Františka Rabu mimo jiné spoluzakladatelem skupiny Koa(se Zuzanou Navarovou).
Tak vznikla kapela Grybla a nahrávka s názvem Waters End-"Tam kde končí voda".Písně na pomezí žánrů zní v duchu swingu a jazzu, avšak s typickou keltskou poetikou britské lidové hudby.Na své si ale přijdou  i milovníci blues
19.00 / vstup 150 ,- Kč

28.11. - čtvrtek
Občanská akademie a Helena Langšádlová zve ... Generál Pavel a bezpečnostní rizika

Která jsou ta největší rizika? Je to terorismus? Nebo Rusko a Čína? Máme demokracii navždy? S našim hostem bude diskutovat a celý večer moderovat Helena Langšádlová, která se tématice bezpečnosti intenzivně věnuje a nabídne nám další úhel pohledu na domácí i zahraničně politické události. Přijďte s našimi hosty diskutovat a přineste svůj náhled na věc!
Detaily a rezervace zde:
https://akademiecernosice.cz/events/general-petr-pavel-host-heleny-langsadlove/
19.00 / vstup 50 ,- Kč

29.11. - pátek
Ples pro seniory

K tanci a poslechu bude hrát kapela Smeč. Již tradičně nebude chybět bohatá tombola. Předtančení: KST Silueta Praha. Bude zajištěna autobusová doprava ze Všenor a zpět.
18.00 - 23.00 / vstup 50 ,- Kč

30.11. - sobota
Bass Černošice vol. 16 w / HLZ (UK)
DRUM & BASS

Milovníci zlámaných beatů už se prý nemůžou dočkat. Bass Černošice na sebe nechal chvíli čekat, ale tentokrát rozhodně nezklame. Představí totiž specilního zahraničního hosta. Britský producent HLZ, známý také z dua Need For Mirrors patří v současnosti mezi nejžhavější na drum&bassové scéně jeho tracky vychází u přední labelů jako jsou Metalheadz a DISPATCH. Emilio je naše krevní skupina, jeho nadupané beaty, hlubké basy a éterické synťáky dostanou do kolen každého hudebního nadšence. Večerem tě samozřejmě provede rezidentní Duneni.cz crew a těšit se můžeš jako vždy na spešl světla, fotbálek, projekce, akční drink y, kulisy a hutný basy! Lístky si můžeš už teď koupit na GoOut.cz
20.00 / vstup do 21.00 - 90 ,- Kč, od 21.00 120,- Kč