Jdi na obsah Jdi na menu
 

Program říjen

2.10. - pátek - KONCERT JE PŘESUNUT NA 13.3.2021
Doctor Victor - koncert
doctor-victor.jpg
20.00 / vstup 180 ,- Kč, v předprodeji 150,- Kč

3.10. - sobota
Lokomotiva Planet - 25 let - koncert
img_1039.jpg
Jen pro tuto speciální příležitost zahrají v průřezu historií kapely unikátní kombinace bývalých a současných členů včetně hostů.
20.00 / vstup 100,- Kč

6.10. - úterý - ZRUŠENO
Pod palbou hloubkařů - přednáška
Přednáška a beseda s PhDr. Filipem Vojtáškem na téma útoky takzvaných hloubkařů či kotlářů nejen na Černošice samotné, ale i blízkého okolí. Na besedě bude také představena autorova kniha "Pod palbou hloubkařů: Útoky amerických a britských stíhacích letounů na pozemní cíle v českých zemích v letech 1944 a 1945" Hloubkaři se stali každodenní součástí života v Čechách, jak se můžeme dozvědět z četných zápisů v obecních a městských kronikách, stejně tak si je vybaví leckterý pamětník. Podle neúplných zpráv hloubkaři vyřadili z provozu 600 parních lokomotiv a zničili nebo poškodili 400 německých letadel na zemi. Americké letectvo při těchto akcích ztratilo na českém území dvacet osm strojů. PhDr. Filip Vojtášek, který večerem provede, shromažďuje informace na toto téma z domácích i zahraničních archivů déle než 20 let.
19.00

7.10. - středa
Walter Fischbacher Trio-
ZRUŠENO
trio_promo2020-800.jpg
Trio Waltera Fischbachera, které obvykle doprovází velké jazzové hvězdy, míří do Černošic. Jak se hraje jazz v Americe vám ukáže ve středu 7. 10. od 20.00 v Club Kině. V tomto termínu mělo toto trio u nás doprovázet americké pěvecké hvězdy Elissabeth Lohningerovou & Travona Andersona, ale člověk míní a covid mění. Trio hraje ve složení Walter Fischbacher – piano, Jan Liška (CZ) – kontrabas, David Jimenez (USA ) – bicí.
Vstupenky si můžete také zakoupit i na www.smsticket.cz. Srdečně zve město Černošice.
20.00 / vstup 180,- Kč, v předprodeji 150,- Kč

8.10. - čtvrtek
Divadelní festival -
ZRUŠENO
Červená Karkulka aneb "Nebojte se vlka" - Soubor Přímá Oklika
vlk.jpg
Soubor Přímá Oklika uvádí klasickou pohádku na motivy bratří Grimmů v novém kabáktu. Uvidíte tak trochu zlobivou Karkulku, tak trochu hodného vlka, tak trochu akční babičku a myslivce s mamikou samozřejmě také. Každopádně se dozvíte, jak to bylo doopravdy. Tato veselá hudební pohádka je vhodná pro uplně malé, ale i větší děti. Uslyšíte pěkné písničky a určitě se zasmějete a pobavite.
10.00 / vstup 80,- Kč

9.10. - pátek
Divadelní festival -
ZRUŠENO
Sluha dvou pánů - Studentské divadlo Praha
sluha.jpg
Studenti, co hrají pro radost a trochu té srandy Vás zvou na klasickou hru Carla Goldoniho, Sluha dvou pánů. Komedie plná zvratů, omylů a nečekaných proměn, u které se zaručeně každý pobaví.
20.00 / vstup 100,- Kč

10.10. - sobota
Divadelní festival -
ZRUŠENO
Společenstvo vlastníků - Divadelní Sekce Praha
xx.jpg
Divadelní Sekce Praha je ryze amatérský soubor, který byl založen roku 2007 a od té doby nastudoval a odehrál deset inscenací. Soubor se pravidelně účastní různých festivalů (postupové přehlídky POPAD, Orlická maska, Vyšehraní, Dačické kulturní léto a další. Soubor pravidelně vystupuje v rámci grantu MK ČR v pražském Činoherním klubu, kde se odehrála i premiéra Společenstva vlastníků. Na programu má aktuálně dvě hry: kromě Společenstva vlastníků ještě Příběhy obyčejného šílenství Petra Zelenky.
Po úspěšné inscenaci Petra Zelenky „Příběhy obyčejného šílenství“ přichází amatérský soubor Divadelní Sekce Praha s nastudováním hry Jiřího Havelky „Společenstvo vlastníků“. Jedná se o mrazivou komedii ze současnosti, která je chvilkami mrazivá až tak, že skoro nutí k otázce: Je to vůbec ještě komedie?
Příběh se odehrává na pozadí mimořádné schůze společenství vlastníků bytových jednotek neboli SVJ (čti eSVéJé), která by měla rozhodnout nejen o prodeji půdních prostor, ale také o mnoha dalších akutních provozních problémech. V mikrosvětě schůze naráží snaha o vytvoření lepšího prostředí pro život v domě na všechny po léta nashromážděné nesnášenlivosti, předsudky a domovní drby. Je to příběh smutný, ale zároveň i komický. Svědectví o neschopnosti si porozumět a dohodnout se, o malých a zákeřných manipulacích a také resentimentu po starých dobrých časech.
19.00 - vstup 120,-Kč

16.10. - pátek
Nerez & Lucia - koncert-
ZRUŠENO
nerez-lucia.jpg
Zakládající členové legendárních Nerez Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál se spojili se zpěvačkou Luciou Šoralovou a natočili desku, která obsahuje 12 převážně autorských písní od Zdeňka Vřešťála a Lucie Šoralové, a se zajímavými hostujícími autory (Ondřej Soukup nebo Silvia Kaščáková). Dlouho očekávaná novinka překvapuje žánrovou pestrostí – nahrávka je stylově rozkročená napříč celou Evropou. Můžete se těšit na čardáš, folkovou baladu, reggae, šanson i akustickou pop music, mimořádné pěvecké výkony hlavních protagonistů, rafinované sbory a virtuózní sóla dalších členů skupiny. Texty písní v češtině, slovenštině, hebrejštině, srbochorvatštině či romštině potvrzují nadnárodní ambice celého projektu NEREZ & LUCIA. Vydání alba je podpořeno několika klipy, velkým počtem koncertů v českých a slovenských městech a masivní reklamní kampaní. Koncert skupiny NEREZ & LUCIA je sestaven z novinek (album Zlom) a z největších hitů původní skupiny Nerez, jako jsou například písně Tisíc dnů mezi námi, Kočky, Já s tebou žít nebudu, Do posledního dechu. Skupina vystupuje ve složení Lucia Šoralová – zpěv, Vít Sázavský – zpěv, viola, kytara, Zdeněk Vřešťál – zpěv, kytara, foukací harmonika, trombon, Grégoire Brun – kontrabas, zpěv, Robert Fischmann – flétny, píšťaly, klavír, perkuse, zpěv a David Lomič – akordeon, tenorsaxofon, zpěv.
20.00 - vstup 300,-Kč, v předprodeji a senioři 250,- Kč

17.10. - sobota - ZRUŠENO
Oldies Disco s laserovými efekty - DJ Ivan Mejsnar
POP ROCK 80-90. léta

el.pozvanka_pro_web_-_facebook_2.png
„OLDIES DISCO & ROCK“ - originální retrodiskotéka s doprovodnými laserovými efekty. Zcela unikátní prostředí a atmosféra zábavy.
21.00 - vstup 80,- Kč

18. 10. - neděle- ZRUŠENO
Občanská akademie zve ... Dějiny českého zločinu - Očima Josefa Klímy
Od Jonáka ke Krejčířovi, černošickému občanovi.
Investigativní žurnalista Josef Klíma osobně poznal a zná všechny velké zločince od 1989.
Zajímá vás, kdo a proč volil Babiše? Kdo je nejlepší český zločinec? Názor na Kájínka?
Přijďte o tom diskutovat s investigativním novinářem, spisovatelem, televizním reportérem
a mimo jiné autorem knihy Zločin, jak ho pamatuji.
Detaily a rezervace najdete zde: https://akademiecernosice.cz/events/dejiny-ceskeho-zlocinu-ocima-josefa-klimy/
19.00 / vstup 50,- Kč

 22.10. - čtvrtek
Jiří Suchánek - zapomenutý básník-
ZRUŠENO
Pásmo veršů a hudby černošického básníka Jiřího Suchánka. Výběr z díla a úvodní studie o autorovi podle Martiny Řehořové. Recitují a zpívají: Božena Osvaldová, Michaela Rybická, Oldřich Vlček, děti z dramatického kroužku Zbraslavské kulturní společnosti.  
Hraje „K and H band“ ve složení Jaroslav Hönig, Zdeněk Kašpárek, Milan Čejka, Zdeněk Kavan. Hudbu na Suchánkovi texty složil Jaroslav Hönig.
20.00 - vstup 100,- Kč

 23.10. - pátek
NAŽIVO - James Cole + Faky-
ZRUŠENO
NAŽIVO! přináší další Černošickou premiéru. Pozvání organizátorů tentokrát přijal legendární rapper James Cole, který přijede se svým zbrusu novým albem M.R.D. (Money Rain Dancer). Mistr satiry, co si nebere servítky – James Cole – se na scéně pohybuje už od roku 1998, kdy s Hugo Toxxxem vydali své první skladby. Mezi nejslavnější alba patří deska Orikoule, kterou vydal společně Orionem či jeho nejslavnější sólovka Halucinace z třetího patra, na kterou nové album hudebně navazuje. Je znám svou nekonečnou potřebou experimentování a tíhne k alternativním a nekonvenčním cestám tvorby. K jeho signatuře patří nezaměnitelný medově kousavý hlas. James Cole je kromě rappera rovněž nadšeným hráčem počítačových her a také jedním z tvůrcům kultovního undergroundového filmu Česká RAPublika. Celý večer odpálí a sál tradičně rozproudí místní hvězda – mistr Faky, kterého rozhodně nemusíme představovat. Afterparty DJ Risto a další. Vstupenky k dispozici na GoOut.cz
20.00 - vstup 250,- Kč, do 26 let jen 190,- Kč

24.10. - sobota - ZRUŠENO
What a Horrible Blacktown Night Vol. II
wahbn_2020_new.jpg
V sobotu 24.10. 2020 se uskuteční 2. ročník metalového večírku What a Horrible Blacktown Night.
Během večera vystoupí následující kapely: MeltDown (Melodic death metal - Praha), Murder Inc. (Thrash metal - Beroun), Secret of Darkness - oslaví 15 let působení kapely (Melodic blackened death metal - Černošice / Praha), Mater Monstifera (Atmospheric black/death metal - Trhové Sviny).
Neváhejte dorazit podpořit českou metalovou scénu, které se v Černošicích a okolí moc prostoru nedává.
18.30 - vstup 100,- Kč

25.10. - neděle
O Sněhurce a sedmi trpaslících - pohádka pro děti -
ZRUŠENO
fotka-snehurka-a-sedm-trpasliku.jpg
Autorem je známý a velmi hraný autor Vlastimil Peška. Výtvarné stránky se úspěšně ujala mladá výtvarnice a scénografka Lucie Heřmánková. Autorem hudby  je hudební skladatel a aranžér Richard Mlynář. Autor se velmi věrně držel klasické předlohy, kterou s humorem sobě vlastním zpracoval do veselého a svižně vyprávěného příběhu s vtipnými písňovými texty.
Naše divadelní pohádka počítá s aktivním vstupováním dětí do děje, víme, jak oblíbené jsou tyto pasáže u malých diváků.
V alternacích učinkují profesionální herci  : Lucie Lichnerová, Tereza Slánská a Kamil Koula.
16.00 - vstup 80,- Kč

25.10. - neděle
Bee Bakare Trio -
ZRUŠENO

30.10. - pátek
Silvestr Dvorský & kapela ReGENERACE
Černošická kapela tří sourozenců, která hraje průřez žánry, od folku, cikánských lidovek, přes country, punk, rock až po artrock a jazz. Glorie jako zpěvačka, Silvestr jako baskytarista a Ignác jako kytarista, klavírista a zpěvák.
20.00 - vstup 60,- Kč

31.10. - sobota
Václav Neckář & Bacily - Příběhy, Písně a Balady- ZRUŠENO
nackar_bacily-2020.jpg
Koncertní program Příběhy, Písně a Balady je postavený na základech třídeskového kompletu se stejným názvem.
Ve své době to byl nejrozsáhlejší nahrávací projekt Supraphonu v dramaturgii Michaela Prostějovského.
Největší měrou se na něm podíleli hudební skladatelé Ota Petřina s Honzou Neckářem a textaři Ladislav Kantor se Zdeňkem Rytířem.
Koncertní program je doplněn dalšími písněmi, bez kterých si fanoušci Václava Neckáře nedovedou koncerty představit.
Například z alb Tomu, kdo nás má rád, Planetárium, Podej mi ruku a projdem Václavák, My to spolu táhnem dál, ale i z nejnovějších CD Dobrý časy a Mezi svými. Zavzpomíná se mimo jiné i na úplné začátky působení v divadle Rokoko i na éru Golden Kids.
BACILY 2020  hrají ve staronovém složení:
Jan Neckář - klávesy + el.violoncello
Peter Mahrik - el.kytara + akustické kytary
Josef Kůstka - el.kytara + el.housle
Miloš Rábl - baskytara + el.contrabas
Jaroslav Petrásek - bicí nástroje
13.00 - Fan Club Václava Neckáře
20.00 - Koncert - vstup 450,- Kč, v předprodeji 400,- Kč