Jdi na obsah Jdi na menu
 

Program říjen

4.10. - pátek
Petr Vondráček & Knezaplacení - koncert

vondracek.jpg
Známý moderátor,herec,zpěvák,hudební skladatel a klavírista Petr Vondráček vystoupí společně se známou folkovou kapelou Knezaplacení.
20.00 / vstup 200,- Kč, předprodej v Clubu Kino 180,- Kč

5.10. - sobota
Václav Neckář Fan Club

POZOR!!! - Akce je z důvodu nemoci zrušena.
Tradiční sraz Fan clubu Václava Neckáře a všech, kteří ho mají rádi, či ho rádi poslouchají. Film, beseda, písničky.
12.00 - 17.00

6.10. - neděle
Starci na chmelu - Krimifest - kino

Na zahájení již tradičního Krimifestu (ročník 19.) projekce filmu Starci na chmelu s jeho neopakovatelnou atmosférou.
20.00 / vstup zdarma

11.10. - pátek
Darren Heinrich Organ Trio (Austrálie, Irsko, ČR)

daren.jpeg
Sestava: Darren Heinrich (Austrálie) varhany, Libor Šmoldas kytara, Stephen Keogh (Irsko) bicí Darren Heinrich je přední australský jazzový varhaník (hráč na varhany Hammond). Je žákem takových mistrů tohoto nastroje jakými jsou Dr. Lonnie Smith či Tony Monaco. Díky svému rozsáhlému studiu hry na Hammond B-3 varhany zvláště v oblasti jazzových improvizací dokonce získal doktorský tiitul na konzervatoři v Sydney. Na svém prvním českém turné spojí síly s neméně erudovanou dvojicí hudebníků - s naším předním jazzovým kytaristou Liborem Šmoldasem, se kterým se seznámil během Liborových četných australský výletů a s uznávaným irským bubeníkem Stephenem Keogh, který doprovázel kromě mnoha jiných hvězd například Breda Mehldaua.
20.00 / vstup 150,- Kč

12.10. - sobota
Dopyjem a pudem

Dopyjem a pudem je kapela sousedících muzikantů Pjéra la Šé´ze, Miloše Rábla a Jardy Petráska.
Shodou okolnosti všichni tři se od začátku svých muzikantských projektů zaměřili na rytmiku. Jarda je bubeník a Miloš i Pjér hrají na basové nástroje.
V téhle kapele se ale Pjér ujal akustické kytary a zpěvu, aby znaleckému publiku společně se svými sousedskými přáteli zahráli písně, z nichž  některé nejspíš budete znát. Kapela Dopyjem a pudem Vám je ovšem zahraje dosti specifickým stylem, který prozatím označujeme jako psajkedelik bluegrass.
Pokud tedy někdo má chuť pobavit se poslechem písní, které zná a poslechnout si je trochu jinak, tahle kapela ho určitě potěší.
Při červnovém koncertu v Kino Klubu s kapelou navíc vystoupí také světoznámý virtuóz klasické kytary a emeritní člen Dopyjem a pudem - Pavel Steidl, takže se opravdu máme na co těšit.
A navíc - ani další překvapení nejsou vyloučena.
20.00 / vstup 200,- Kč, v předprodeji v Clubu Kino 150,- Kč

13.10. - neděle
Kouzelné slůvko - pohádka

Divadlo Úsměv - Jedno slůvko prosím, které v srdci nosím a v něm jsou čáry skryté, Vy děti to víte. Kuba neznal kouzelné slůvko a babička mu málem ani nedala najíst.
16.00 / vstup 90,- Kč

15.10. - úterý
Občanská akademie zve ... Ondřej Kundra / RESPEKT: Boj proti korupci

Začala se vyšetřovat korupce mocných, ale není to snadné. Dostane se Andrej Babiš před soud? Nebo se jeho kauzy zametou pod koberec? Přijďte o tom diskutovat s významným a oceňovaným novinářem, autorem několika knih.
Detaily a rezervace zde:
https://akademiecernosice.cz/events/boj-proti-korupci-ondrej-kundra-respekt/
19.00 / vstup 50,- Kč

17.10. - čtvrtek
Emma Larsson Quartet

emma_big_5-mega.jpg
Americké kvarteto Emmy Larsson můžete pravidelně  slyšet na vystoupeních  v nejlepších jazzových klubech v NYC, jako jsou Blue Note, Miles 'Café, Iridium, The Bar Next Door, Smalls Jazz Club a Zinc Bar.
Na českém turné doprovodí Emmu osvědčení a ve středoevropském kontextu výjimeční hráči: americký pianista rakouského původu Walter Fischbacher, český kontrabasista Jan Kořínek a německý bubeník Thomas Esch.
20.00 / vstup 200,- Kč, předplatné a senioři 150,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.


18.10. - pátek
Jamair - koncert

jam6.jpg
Tři výrazní interpreti, Jakub Racek - el. kytara, zpěv, Mario Biháry - akordeon, piano, klávesy, zpěv, Irena Budweiserová - perkuse, zpěv, kteří jsou ovlivněni různými hudebními žánry a kulturami, vzájemně prolínají své energie na koncertech JAMAIR. Představují tak svůj pohled na world music: romské, španělské, sefardské písně, spirituály a další. Vzniká hudba plná nejen virtuosní interpretace, ale především hudba naplněná emocemi, opravdovostí a nenapodobitelnou atmosférou.
20.00 / vstup 200,- Kč, předplatné a senioři 150,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.


19.10. - sobota
Naživo! - Gaiah Messiah + support

Další ze série koncertů NAŽIVO! představí velký comeback! Na vyprodané koncerty skupiny Gaia Mesiah v Club Kině dobrých 10 let zpátky dodnes mnoho místních vzpomíná. Téměř čistě dámská kapela Gaia Mesiah vtrhla na scénu na počátku tisíciletí velmi nesmlouvavým, agresivním a nekompromisním způsobem a v českých hudebních vodách zapůsobila jako zjevení. Po dvou studiových albech z let 2005 a 2007 se však odmlčela. Naštěstí se ukázalo, že ne navždy. V roce 2016 začali znovu v původní sestavě koncertovat a to, že je návrat myšlen opravdu vážně, podtrhuje nové studiové album se symbolickým názvem Excellent Mis take. A od úvodního Intra a první regulérní skladby In the Streets je jasné, že se toho i přes osmiletou pauzu moc nezměnilo. Většina alba od úvodní skladby In the Streets se opět nese v přímočarém kytarovém funkrocku à la Rage Against The Machine. Přijďte si osvěžit staré pecky a poslechnout si nové nadupané kousky!
20.00 / vstup 350,- Kč, do 26 let 250,- Kč / předprodej na GoOut.cz 300,- Kč do 26 let 200,- Kč

24.10. - čtvrtek
Jazz in Duo (Polsko) - koncert

jazz-in-duo.jpg
Duo Magdaleny „Buky“ Boduły a Bartka Czubaka  čili jazz v akustickém podání. Hlasová čarodějka, vokalistka Magdalena Bodula se ideálně orientuje nejen v novoorleánském stylu, fascinována první dámou jazzu, Ellou Fitzgerald. Na českém turné ji doprovodí ji mladý a talentovaný kytarista Bartek Czubak, pohybující se ve své tvorbě na pomezí jazzu, fusion a improvizované hudby. Magdalena má kromě tohoto ryze jazzového dua i vlastní rockovou kapelu Meteor Band, jako zpěvačka spolupracuje s big bandem Mundana a má rovněž další autorské projekty, těsné provázané s tolik milovaným jazzem.
20.00 / vstup 150,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.


25.10. - pátek
Inbar Fridman Trio + La banda De Contenedor - koncert

fridman.jpg
Inbar Fridman je krásná a oduševnělá žena a zároveň vynikající jazzová kytaristka, mimo jiné i spoluhráčka legendárního bubeníka Billyho Cobhama. Narodila se v Izraeli, kde získala základní hudební vzdělání. Poté se přestěhovala do USA, aby pokračovala ve své jazzové výuce bakalářským titulem na univerzitě v New Jersey. V New Yorku hrávala ve slavných jazzových klubech Smalls, Fat Cat, 55 bar a Blue Note. Abychom jmenovali alespoň některé slavné hudebníky, s nimiž vystupovala, jako je například Aaron Goldberg, Steve Cardenas, Will Vinson, Myron Walden a Harry Whitaker a dalsí.
La Banda de Contenedor je hudební skupina z Teplic. Na pohled jiná než ostatní. Inspirováni industriálním prostředím Severních Čech hrají na hrnce, barely, pokličky, kyblíky a kufr. Vše poctivě ze smeťáku. K tribálně taneční rytmické lince přidejte analogové syntezátorové plochy, psychedelické kytary, atmosférický zpěv. La Banda de Contenedor, navzdory experimentálnímu nástrojovému a zvukovému složení, hraje písničky - sloka refrén. Zpívají španělsky, anglicky, a trochu česky. Přestože jsou elektronickou kapelou, nepoužívají přednatočené podklady, samply ani smyčky – vše vytvářejí na 100% živě přímo na pódiu.
20.00 / vstup 150,- Kč

26.10. - sobota
After 40 - koncert

after40.jpg
Bluesrocková kapela After 40 vznikla na počátku roku 2008. Svoji základnu má v Dobřichovicích. Hraje převážně vlastní skladby. V repertoáru má ale i několik bluesových a bluesrockových klasik. Sestavu tvoří 6 muzikantů: Vašek Karda – zpěv,Karel Gemperle – kytara foukací harmonika,Petr Kadeřábek – basová kytara,Robert Stýblo – bicí,Pavel Jiroušek – orgán ,Miloš Paleček – kytara.
20.00 / vstup 100,- Kč

29.10. - úterý
The Rainbreakers (UK) - bluesrock - koncert

rainbreakers-.jpg
Ben Edwards – zpěv, el. kytara, Charlie Richards – sólová kytara, Peter Adams – baskytara, Sam Edwards – bicí
The Rainbreakers, kapela ze Shrewsbury, města jižně od Liverpoolu, je v hudebním tisku oslavována jako jedna z čerstvých nových tváří britského bluesrocku. Skupina si vytvořila výrazný a charakteristický zvuk, který ztělesňuje spojení dynamických hudebních prvků, jež překlenují „propast“ mezi blues, rockem a soulem. Kapela je fascinovaná i zvuky minulosti, od soulových melodií a psychedelických zvuků až po garážové a R&B riffy.
20.00 / vstup 200,- Kč, předplatné a senioři 170,- Kč
Vstupenky si můžete zakoupit přes aplikaci SMS Ticket.