Program - říjen 2022

► 1. 10. - sobota / 8.00 - 19.00

Školení


► 2. 10. - neděle / 15.00

Slavnostní zahájení akademického roku: Institutu ekumenických studií ETF UK

► 6. 10 . - čtvrtek / 20:00

ZVA 12-28

vstup: v předprodeji na smsticket 230 Kč na místě 250 Kč

V roce 2022 uplynulo 32 let od vzniku kapely a jejího prvního koncertu. Sestavu kapely tvoří tým, který obklopuje zakladatele, lídra, originálního autora skladeb, kytaristu a zpěváka Norberta Červenáka. Svérázný band má na svém kontě tato autorská alba: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007), Z ruky zobať (2010) a Šibenica frajerka (2015). Ze všech těchto nahrávek dýchá živelná bluesová reflexe běžného života. Kapela se výrazně vymyká klasickému bluesovému klišé. V jejím hudebním jazyce naleznete i prvky čerpající ze slovenského folklóru. Texty Norberta Červenáka píše sám život. Vyznačují se typickým zvolenským jazykovým koloritem a samozřejmě smyslem pro humor. Podle iDNES.cz si „kapela vytvořila absolutně vlastní styl, nemusí nikomu nic dokazovat“. K albu Z ruky zobať se v titulku recenze píše: „Životní průšvihy obrací ZVA 12-28 BAND ve svůj prospěch“. Ironie a hlavně sebeironie patří totiž k hlavním esencím textů této výborné slovenské kapely. Jejich listopadové pražské koncerty jsou již vyprodané tak pozvěme Pražáky do Černošic.

Více informací najdete na http://www.zva12-28band.sk/sk/band/


► 7. 10 . - pátek / 20:00

Aréna - koncert

vstup: 180,- Kč

Historie kapely sahá až do 80. let, kdy u Supraphonu natáčí řadu vinylových singlů, včetně vlastního LP a v roce 1990 získává první místo v osoutěži Děčínská Kotva. Od té doby kapela prošla mnoha změnami, které vyústily do současné podoby, kdy se prezentuje pop-rockovými hity z 80´ - 90´let, tedy z období, kdy světu vládla hudební stanice MTV.
Kapela ve složení Anežka Pilchová (zpěv), Petr Cihelka (kytara), Martin Jirsa (bicí; ex-Tanja), Zdeněk Kaplan (baskytara - Markýz John, ex- Jana Kratochvílová) v posledních letech pravidelně hraje na pražských Silvestrech Radia Beat v restauraci Klamovka, představila se také na říčanském Food Festu, v Keblově, na plovárně v Senohrabech a na mnoha dalších zajímavých místech.


► 13. 10. - čtvrtek / 20:00

Eniesa s kapelou - křest nového CD - koncert

vstup: v předprodeji na www.smsticket.cz 200,- Kč / na místě 250,- Kč

Eniesa alias Sandra Urbančíková je slovenská zpěvačka a multiinstrumentalistka. Na pódiu ji většinou uvidíte zpívat s kytarou, ale někdy i se santurem, nebo jinými nástroji. Kromě vlastních skladeb, vytváří také hudbu pro divadelní, taneční a multižánrové představení, také hudbu do filmů. Její první dvě alba 333 To Nusein a DomoRaj vznikla v Bratislavě. Za vytvořením třetího s názvem Meet Blue Animal se vrátila do svých rodných Košic, kde na něm spolupracovala s Pavlem Jeňem (IMT Smile, Cha Bud!), členem kapely Eniesa & Le´Murs. V roce 2017 se Eniesa objevila i na sólovém albu Franty Černého z kapely Čechomor, z čehož vznikl nápad na vytvoření společného alba. Toto album s názvem JABLKO vyšlo na světlo světa 20. 02. 2020. A protože každá ze skladeb nese zvláštní příběh, každá vlastní svůj osobní videoklip, díky čemuž se z JABLKA stává jedinečný československý hudební video projekt. V rámci červnového turné zazářila mj. na festivalu Folkový kolotoč v Ostravě, kde vystupovala s kapelou na hlavní venkovní scéně v hlavní čase mezi AG Flekem, Hradišťanem. Křest jejího pátého alba s názvem ARYA´s, se uskuteční ve čtvrtek 13.10 od 20.00 v černošickém Clubu Kino. Na tomto CD, hraje například Luboš Malina, Bill Barrett a vokály v jedné písničce nazpíval i americký rocker Aaron Brooks. V Černošicích doprovodí Eniesu Andrej Karlik na basovou kytaru a Adrián Polovka na bicí.


► 14. 10. - pátek / 20:00

Rotyka - koncert

vstup 120,- Kč

Rocková skupina Alcatraz po dvaceti letech opět na scéně – pod novým názvem ROTYKA, tentokrát bez bývalého frontmana v téměř původním složení : Michal Volf – zpěv, kytara, Roman Čelo Hrdina – kytara, Petr Garbaczewski – baskytara a nový bubeník Martin Kraken Vilím (ex Parafín, Menthol, Joker Beat …) V původním, stylově poměrně širokém (od bigbeatu, hardrocku až metalu) repertoáru kapely uslyšíte průřez tvorby Alcatrazu od počátků skupiny, některé skladby z desky Vaňkův svět (1997) a dema (1998) až po úplné novinky napsané už Rotykou ve spolupráci s naším bývalým textařem F.F. Dvořákem. Těšíme se na vás – pojďte s námi dělat rotyku!


► 15. 10. - sobota / 19:00

klub zadán - oslava


► 20. 10. - čtvrtek / 20:00

Arta Jekabsone Quartet (USA) - koncert

vstup: v předprodeji na www.smsticket.cz 200,- Kč / na místě 250,- Kč

Majitelka doslova sametového hlasu, jazzová zpěvačka, skladatelka a aranžérka Arta Jekabsone sice pochází z Pobaltí, konkrétně z Lotyšska, ale již léta žije v New Yorku. Skvěle se umístila v několika pěveckých soutěžích: získala mimo jiné 1. místo na Montreux Jazz Voice Competition ve Švýcarsku (2016), 2. místo na MidAtlantic Jazz Voice competition (2017) a 3. místo na Ella Fitzgerald International Vocal Competition (2019). V rodném Lotyšsku absolvovala konzervatoř. V USA pak následně vystudovala obor Jazz and Contemporary Music na The School of Jazz and Contemporary Music. Kormě jazzu se věnuje i interpretaci lotyšských lidových písní, kromě zpěvu hraje i na housle. Jejími hudebními vzory jsou Ella Fitzerald, Nina Simone, Marvin Gaye, Flora Purim, Bobby McFerrin, Chick Corea a Kurt Rosenwinkel. Na koncertním turné ji doprovodí Walter Phishbacher (USA) – piano, Jan Kořínek (CZ) – kontrabas, Joris Dudli (AT) – bicí. Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 20.10. od 20.00 do černošického Club Kina. Web kapely www.artajekabsone.com


► 21. 10. - pátek

Hogo Fogo a Vonoklaská pěnice, Suzzie, Svatá kráva - koncert


► 22. 10. - sobota / 21:00

Really, the best Oldies '70-'80-'90 !

Skutečně to nejlepší z 70-80-90 roků minulého století v podání legendy DJ Jameson(-a)59, kterého jsme znova, konečně, po 3 letech přemluvili :-))
Ale, pozor umí i to nejnovější !


► 23. 10. - neděle / 16:00

Ezopovy bajky - pohádka pro děti

vstup:80,- Kč

Každý z nás si vzpomene aspoň na jednu z klasických Ezopových bajek, ve kterých se zvířata chovají jako lidé a nastavují tak zrcadlo našim mnohdy nepěkným vlastnostem. Divadlo KAKÁ tentokrát zdramatizovalo 12 Ezopových bajek. Jedná se o interaktivní představení s autorskými písněmi, živou hudbou, svébytnou scénografií a v neposlední řadě jemným humorem nejen pro děti. Délka představení je 45 minut. Koncept, dramaturgie, režie a hrají: Štěpánka Vanická a Jana Kollertová. Vhodné pro: děti od 3 let. Srdečně zveme všechny děti a jejich rodiče.


► 24. 10. - pondělí / 20:00

The Cinelli Brothers / Blues from London - koncert

vstup: v předprodeji na www.smsticket.cz 200,- Kč / na místě 250,- Kč

The Cinelli Brothers je projekt zrozený ze společné vášně pro americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Bratři Cinelliové - Marco (kytarista a zpěvák) a Alessandro (bubeník) se rozhodli vytvořit eruptivní tým představující originální repertoár ve stylu legendárních Chess Records (bluesový label) a detroitského Motownu (zaměřeného především na černošské interprety. Bluesový svazek bratrů brzy posílil Enzo Strano na baskytaru a Tom Julian-Jones na harmoniku a kytaru a tak vznikli The Cinelli Brothers. Jejich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roce 2018. Album vystoupalo postupně na druhou pozici v žebříčku IBBA (Independent Blues Broadcasters 'Association). Kapela byla představena rozsáhlými profily v Blues in Britain, Blues Matters, Classic Rock a dalších časopisech. V letech 2020 a 2021 byla kapela opakovaně nominována v rámci UK Blues Awards jako "Blues Band of the Year" (britský bluesový soubor roku). Cinelli Brothers prostě představují novou generaci hudebníků, vášnivě sdílejících lásku k blues, soulu, R&B a autentickému hraní, díky němuž se blues stalo základním kamenem světové hudební historie. Web kapely www.cinellibrothers.com


► 28. 10. - pátek / 20:00
Furt Rovně - koncert

vstup 150,- Kč

Furt Rovně jsou rockový šanson ze severních Čech inspirovaný šedí paneláků, vůní smogu a zmarem nonstopáčů. Kapela vznikla v roce 2008 v Lounech a od té doby svým energickým vystupováním zaujala na mnoha nezávislých festivalech a hudebních klubech po celé republice a na Slovensku. Její zvuk vychází z československé nezávislé scény 80. a 90. let; inspirující se v žánrech underground, art rock, či jazz. Nejvýraznějšími postavami Furt Rovně jsou divadelní herci Marek Mikulášek a Petr Konáš.


► 29. 10. - sobota / 20:00
Depeche Mode Revival- koncert

vstup 300,- Kč, v předprodeji 250,- Kč

Hudební skupina Depeche Mode Revival pochází z Ústí nad Labem a existuje od roku 2000 ve složení Michal Pošvic - zpěv, Jan Seibt - kytary, synth, zpěv, Sláva Pošvic - synth, samplery, zpěv.
Převážná část koncertů se odehrává v hudebních klubech a to nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Německu, kde kapela vystupuje buď samostatně nebo jako host na různých eventech věnovaných kapele Depeche Mode.
V letní sezóně vystupuje mimo jiné na venkovních akcích v rámci různých hudebních festivalů nebo slavností. Hudební program je sestaven napříč celou tvorbou Depeche Mode.
www.dmrevival.com


► 30. 10. - neděle / 20:00
Slávek Janoušek s kapelou - koncert

vstup: v předprodeji na www.smsticket.cz 200,- Kč / na místě 250,- Kč

Slávek Janoušek je písničkář známý folkovému publiku už od poloviny 80. let. Je autorem řady výrazných písní, které dodnes znějí na jeho koncertech ( Halleyova kometa, Náš dům, Škoda 1000MB, Rozhovor s nádražákem, Pochodové cvičení, Imaginární hospoda nebo Spokojená společnost) a jež doplňuje novinkami ze současného repertoáru. Ve známost vešel ve dvojici s Lubošem Vondrákem na Portě v Plzni, kde získali Porty v letech 1984 a 85. Poté např. spolupracoval a dodnes občasně spolupracuje se svými kolegy Jaroslavem Samsonem Lenkem a Vlastou Redlem, s nimiž natočil 3 společné projekty a vydal 3 díly knihy My tři a já. Se svým programem absolvovali i turné po USA, Austrálii a Novém Zélandu, či později koncerty v Bruselu a Luxembourgu. Vydal 12 alb, z nichž 4 byly určeny dětem. Aktuální je CD Tohle je vzkaz. Čerstvě pokřtěno je však CD Učitel ŽÁČKOVI/ŽÁČEK učiteli. Napsali o Slávkovi " .. Janoušek není krylovský prorok ani nohavicovský poutník. Na tvrdém podloží témat o zrodu, přátelství, času a zmaru nechává vykreslovat piruety přímých řečí své nádražáky, kluky, sousedy, ba i mumie kapucínů. Jeho rytmizované melodie jednou letí jak s Gilbertem Bécaudem o závod, jindy se zvolna otáčejí s vlámskou trpkostí Jacquese Brela. Nejsou to písničky na jednosezónní použití ani omrzení. .." Jiří Černý. Pro pódiové hraní se v současnosti ustálila tato čtveřice muzikantů Slávek Janoušek kytara zpěv, kytarista Luboš Vondrák, jeho syn Honza Vondrák na kontrabas a Láďa Zítka na foukací harmoniku a perkuse.


Program - listopad 2022

► 2. 11. - středa / 20:00

Anna Kolchina Quartet (USA) - koncert

vstup: v předprodeji na www.smsticket.cz 220,- Kč / na místě 250,- Kč

Hlas Anny Kolchiny je sametový, elegantní, zranitelný i svůdný. Původem z Ruska se po koncertování a nahrávání po celém světě nakonec usadila v New Yorku, kde již léta žije a působí na místní jazzové scéně. V roce 2015 vyšlo u legendárního japonského labelu Venus Records její debutové album s názvem Street of Dreams. Album natočila s triem významného klavíristy Massima Faraa v italském Turíně, a ještě téhož roku vystoupila na jazzovém festivalu v Isola del Cantone v Itálii na jednom pódiu společně s Kevinem Mahoganym, Stevem Nelsonem, Sheilou Jordan a Mikem Bakerem. V roce 2016 Anna vydala své druhé album Dark Eyes. Na tomto albu se zapojila více jako autorka a napsala pro něj a zaranžovala šest písní. V prosinci 2017 vydala Anna třetí album, obsahující 14 milostných balad a písní, s názvem Wild is the Wind, jež bylo natočeno přímo v New Yorku. All-Stars kapelu na nahrávce tvoří pisanista John Di Martino na klavír, kontrabasista Peter Washington a bubeník Willie Jones. Téhož měsíce se Anna objevila na obálce prestižního jazzového časopisu "Jazz Perspective". Pro ilustraci se začtěte do recenze na její nejnovější album Album Wild is the Wind je mistrovským kouskem. Hlas Anny Kolchiny je zde rovnocenným členem kvartetu, ne jen pouhou jazzovou zpěvačkou, podporovanou pianovým triem. Tento kolektivní přístup charakterizuje celé skvěle nahrané album. Hudba je zachycena takřka trojrozměrně, posluchač může téměř „chodit“ mezi hudebníky, když hrají. Album se skládá ze čtrnácti milostných písní všech druhů, jež dokáže Anna výrazově velmi dobře odstínit.  (All About Jazz, C. Michael Bailey)

Annu doprovodí skvělá česká rytmika Jakub Zomer – klávesy, Jan Fečo – kontrabas a Martin Kopřiva – bicí .Web kapely: www.annakolchina.com.


► 3. 11. - čtvrtek

  Poutníci "Přes 50 let v country" - koncert

20.00 / vstup 200,- Kč

Během svého působení vyhrála kapela Poutníci několikrát soutěž Porta a dokonce získala i Zlatou Portu za dlouholetou činnost ve folku. V letech 1989 a 1990 získala ocenění dokonce v USA za nejlepší neamerické bluegrassové CD udělované organizací SPBGM. Má za sebou spoustu vystoupení v televizi a též přes 4 000 koncertů na našich a Evropských pódiích a prodala přes 100 000 CD a LP, kterých natočila a vydala zatím 15.

Souborem prošla za ty roky řada předních českých muzikantů hrající bluegrass nebo country hudbu. Byli to například bendžisté Svaťa Kotas a Per Brandejs či Luboš Malina. Kytaristé Mirek Hulán a František Linhárek a samozřejmě ti co se zabývají zpěvem, Hanka Černohorská, Zdeněk Kalina, Jirka Mach a nesmíme zapomenout na Roberta Křesťana, velkou postavu české hudební scény. Současní Poutníci hrají 10 let v sestavě, bendžo – Petr Vošta, mandolína, zpěv - Jan Máca, kytara, zpěv – Jakub Bílý a elektrický kontrabas, zpěv a průvodní slovo – Jiří Pola.

A jakou že to Poutníci hrají hudbu ? No přece akustickou country hudbu, hranou převážně na již uvedené hudební nástroje a nazývající se bluegrass. Kapela si léty vypracovala svůj vlastní osobitý styl a hraje převážně vlastní písničky co napsali bývalí i současní členové kapely Robert Křesťan a Jiří Pola. Některé tyto skladby u nás již zlidověly, Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary a právě tyto budou tvořit základ programu s názvem: "Přes 50 let v country"


► 4. 11. - pátek / 20:30

Oldies - DJ Burda

vstup 80,- Kč


► 5. 11. - sobota

Koncert

► 12. 11. - sobota / 19:00

Club Kino - 20. narozeniny ve stylu kabaretu

vstup zdarma


► 15. 11. - úterý

Liron Meyuhas Trio - koncert


► 25. 11. - pátek

Catifish - koncert


► 26. 11. - sobota

Bass Černošice


► 27. 11. - neděle

Pocta Zuzaně Navarové - koncert

Program - prosinec 2022

► 2. 12. - pátek

Dj Majsner


► 3. 12. - sobota

Vosí hnízdo - koncert


► 9. 12. - pátek

Samantha Pearl - koncert 


► 10. 12. - sobota

Klub zadán - oslava


► 12. 12. - pondělí

Vánoční besídka KinderGarten


► 16. 12. - pátek

Klub zadán - oslava


► 17. 12. - sobota

Timudej - koncert


► 20. 12. - úterý

Klagenfurt - koncert


► 21. 12. - středa

Četka band - koncert

Program - leden 2023

► 31. 1. - úterý

Will Wilde - koncert


Program - únor 2023

► 20. 2. - pondělí

Lohninger / Clarke Quartet - koncert


► 27. 2. - pondělí

Valentýnský ples - KinderGarten


Program - březen 2023

► 4. 3. - sobota

  Ashley Sherlock Band (Manchester, UK) - koncert


► 19. 3. - neděle

Walter Fischbacher Trio (USA/D/CZ) - koncert

Walter Fischbacher (USA) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker ‚D) – bicí, více /a vše/ zde: www.walterfischbacher.com/phishbacher/
  Jazzové pianové trio, známé jako skvělá doprovodná kapela mnohých zpěváků a především zpěvaček, se chce po letech konečně prezentovat ve své čistě instrumentální podobě. V roce 2022 natočí nové album, které bude celé složeno z jazzových předělávek písní Beatles a s tímto programem vyrazí v roce 2023 na velké středoevropské turné.


► 21. 3. - úterý

Three for Silver alias TfS (USA) - koncert


► 26. 3. - úterý

Blue Nation (UK) - neděle


Program - duben 2023

► 5. 4. - neděle

Behind the Door  - koncert

Behind the Door je prostě kultovní záležitost a každý jejich koncert strhujícím hudebním mejdanem, kde slaví vítězství bezbřehá improvizace, bezprecedentní souhra a radost z muziky." napsal o kapele Milan Bátor v recenzi na křest posledního alba RA! (2020).  
Behind the Door je kapela s unikátním příběhem. Funguje již 17 let, založili ji jako náctiletí mladí kluci, ze kterých se postupem času stali profesionální muzikanti, v současnosti spolupracující se špičkami české popové, rockové, jazzové i world music scény (např. Sexy Dancers, Monkey Business, Roman Holý, Vltava, Vladimír Mišík, Čechomor, David Stypka ad.)


Program - květen 2023

► 20. 5. - sobota

Klub zadán - svatba


► 21. 5. - neděle

JNR Robinson Band - koncert

Serge Robinson Jr je londýnský gospelový zpěvák, původem z Jamajky. Respektive zpěvák, skladatel, producent, herec, učitel zpěvu, stálý vedoucí gospelového sboru v jižním Londýně a příležitostný vedoucí kostelních sborů po farnostech celé Británie. Absolvent South London College v Norwoodu, vyučující na Natural Voice Perfection Institutu… Zpívá od čtyř let, v sezóně 1994/1995 byl jmenován nejlepším gospelovým zpěvákem Británie, prošel muzikálovými divadly ve West Endu, zpíval dvěma papežům, zpíval i doprovodné vokály na turné Michaela Boltona… A protože se chce konečně podívat taky do Česka, udělal nám na své poměry cenu… J Doprovodí jej tři špičkoví čeští jazzoví muzikanti.


Program - září 2023

► 6. 9. - středa

Steve Clark Trio  - koncert


Program - prosinec 2023

► 3. 12. - neděle

Ben Poole - koncert


Program - únor 2024

► 28. 2. - středa

Leaving Spirit (D) - koncert


Program - říjen 2024

► 29. 10. - úterý

Delta Fuse (IRL) - koncert