Program - červen 2022

► 1. 6. - středa

Jazz Černošice 2022
Mifun

17.00 / vstup 100,- Kč
https://www.jazzcernosice.cz/

Tradiční Mifun koncert dětského pěveckého sboru z Černošic na festivalu JAZZ ČERNOŠICE s kapelou a sólisty.
https://www.mifun.cz/


► 2. 6. - čtvrtek

Jazz Černošice 2022
Veronika & The Band

10.00 - 1. školní koncert
11.00 - 2. školní koncert
vstup 80,- Kč
https://www.jazzcernosice.cz/

Originální aranže jazzových standardů i populárních skladeb v rytmu swingu. Veronika & The Band jsou důkazem, že i ke známému repertoáru od doby meziválečné po současnost se dá přistupovat inovativně, s lehkostí a svěžestí. Není divu. Základ Veroničiny kapely tvoří brilantní čeští hudebníci. Basista Tadeáš Mesany se pohybuje v nejrůznějších hudebních stylech - od vážné hudby v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu přes folk, tango a jazz, Petr Svoboda je mladým talentovaným klavíristou, bubeníka Tomáše Pialu, můžete nejčastěji vídat ve skupinách Gingerhead nebo Jarret. Tadeáše často střídají vynikající basisté Karel Fořt a Petr Tichý, Petra Jakub Urban a Anna Würtherlová, Tomáše například Honza Ježek. Ansámbl vede Veronika Moudrá, pop-jazzová zpěvačka a hlasová lektorka s nadžánrovým přesahem a sympatickým drajvem.
https://www.veronikamoudra.cz/


► 2. 6. - čtvrtek

Jazz Černošice 2022
Martin Kratochvíl a Tony Ackerman

20.00 / vstup 150,- Kč
https://www.jazzcernosice.cz/

Duo Martin Kratochvíl a Tony Ackerman je v centru jazzové scény přes 25 let. Jedinečný zvuk kombinuje prvky jejich domovských národů (Česká republika, USA) se surovou energií jazzové improvizace a úžasnou sehraností. Při poslechu uslyšíte střídání něžných, melodických pasáží s vysoce energickými, spletitými rytmy. Jejich hudba je tak různorodá; čerpá z mnoha hudebních kořenů světa, stejně jako z jazzu a proto oslovuje tolik lidí různého věku a různého hudebního vkusu.
http://www.martinkratochvil.com/


► 3. 6. - pátek

Jazz Černošice 2022
- Big Band Konzervatoře Plzeň
- Gerald Clark Band (JAR)
- Preßburger Klezmer Band (SK)

19.00 / vstup 300,- Kč
https://www.jazzcernosice.cz/

Big Band Konzervatoře Plzeň byl založen v roce 2009. V jeho repertoáru lze nalézt jak skladby klasického swingu (G. Miller, D. Ellington, C. Basie, G. Gershwin), tak i moderního jazzu (V. Kozel, K. Hála) až po rock a jazzrock (J. Zawinul, M. Svoboda).

Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Na kontě má dnes již sedm alb. Jeho akustické afrikánské album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. (SAMA = South African Musicians and Artists). Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Gerald Clark také klasické Mississippi Delta Blues. Gerald Clark je vypravěčem příběhů. Hraje energický blues-rock, ale je i jásavý a taneční jako Ray Charles. Na svého otlučeného Fendera hraje prsty jako folkař, trsátko použije jen na sóla. Ne nadarmo získal doma v Jihoafrické republice několik titulů a cen za nejlepší živé vystoupení a nekomerční multižánrovou hudbu. Jeho koncerty se líbí všem, ať jsou fanoušky blues, rocku nebo jazzu. Budou vám vibrovat kosti a pálit chodidla!

Jedinečné bratislavské hudební uskupení Preßburger Klezmer Band si od svého založení v roce 1995 získalo množství příznivců. První slovenská formace, inspirující se emotivní a taneční hudbou ze střední a východní Evropy známou jako klezmer, je zároveň najlepší hodnocenou skupinou svého zaměření na území bývalého Československa. Její energický hudební "koktejl" je podmanivě namíchaný ze židovské, balkánské a orientální hudby, jako i ze slovenského a cikánského folklóru – to všechno s originální esencí současných moderních stylů jako jazz, rock, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band patří mezi přední představitele evropské scény world music.


► 4. 6. - sobota

Jazz Černošice 2022
- Utsi Zimring Band (ISR)
- Allison Wheeler Band (USA)
- Elon Turgeman Jazz Band (ISR)

19.00 / vstup 300,- Kč
https://www.jazzcernosice.cz/

Utsi Zimring je virtuozní bubeník a skladatel pocházející z Izraele a působící převážně v New Yorku. Od svých 12 let působí jako sideman v místních kapelách napříč žánry. S nimi natočil více než 100 alb. Roku 1998 založil fusionovou kapelu Zonzee, se kterou koncertoval po celém světě.

Allison Wheeler se už v Evropě výtečně zabydlela. Působí tu nejen jako všestranná zpěvačka s velkými improvizačními schopnostmi, ale také jako pedagožka. V českých klubech a na festivalech jako Jazzinec vystupovala také pod hlavičkou seskupení Allison Wheeler Band. Už tehdy se potkala s pianistou Danielem Bulatkinem, na kontrabas s ní hrál i Robert Balzar. Spojení s Danielem Bulatkinem je také více než šťastné. Jeho hra si s Allisoniným vokálem rozumí co do timingu i emocí. Právem bývá Daniel jmenován mezi největšími současnými mladými klavírními talenty jazzové scény. Upozornil na sebe už v patnácti letech díky 3. místu v soutěži Pianista roku, pořádané firmou Petrof.

Kytarista Elon Turgeman patří ke starší generaci izraelských jazzmanů. Do USA odjel studovat jazz v 80. letech. Kořeny jeho rodiny jsou sice také v Maroku, ale tamní lidová hudba ho tolik neovlivnila. Na jeho melodiku ale mohly mít vliv synagogální zpěvy, jeho otec byl totiž chazan, kantor v synagoze, a tak Elon Turgeman poslouchal židovskou náboženskou hudbu celé své dětství. V jeho hudbě hraje velkou roli inspirace, která ho někdy přepadá i uprostřed noci.


► 5. 6. - neděle

Jazz Černošice 2022
Michal Pavlíček Trio

20.00 / vstup 300,- Kč
https://www.jazzcernosice.cz/

Desítky let znají příznivci nejkvalitnější domácí rockové hudby Michala Pavlíčka coby vrcholného kytarového virtuóza. Rovnocenou složkou jeho hudební osobnosti je ovšem i jeho autorský potenciál. A fakt, že se od komponování rockových skladeb a písní postupně dostal až k práci s velkými celky a symfonickými orchestry. Vrcholná a originální Pavlíčkova podvojnost je v domácím, ale i v mezinárodním měřítku zcela unikátní.


► 8. 6. - středa / 18.00

Krimi Fest - Naši furianti II

vstup zdarma

Po letošní únorové premiéře v Černošicích se pod klubové jeviště („Na Návsi“) 8 června od 18.00 vrací – a opět s neopakovatelným vystoupením! - Pražský restaurant šraml (PRŠ). Tudíž: Velká příležitost nejen poslouchat vždy originální směs písní mnoha žánrů a z mnoha časových období, ale zároveň na populární nabízené songy tančit – vlastní - kreace. O přidaném osobním, přidaném, pěveckém projevu ani nemluvě... Nevybírané vstupné mohou přítomní návštěvníci proměnit v tekutou a – pravděpodobně - též i atraktivně masitou konzumaci. Koncert se koná v rámci 22. ročníku Krimi Festu.
Srdečně láká Jaroslav Kopic

Vstupné nevybíráme a do konzumačních možností možná „přijde“ k chuti mj. pečené selátko ...


► 10. 6. - pátek / 20.00

Vera Hermann - koncert

vstup 150,- Kč

Zpěvačka Věra Karasová, která začínala v kapele VITACIT, byla sólistkou ČSSPT, prošla barovou érou u nás i v zahraničí a v muzikálu Daniela Landy Krysař hrála jednu z hlavních rolí, se rozhodla vrátit "ke kořenům" a založila v r. 2017 rockovou kapelu VERA HERMANN. Můžete se těšit na covery skladeb známých zahraničních kapel, které každý rockový fanda zná.  
www.hermann-rock.cz


► 11. 6. - sobota / 19.00

Hudební sobota na grilu - Vladimír Dvořák

vstup zdarma

Vladimír Dvořák - ex člen Precedens, R-Force, krátce Merlin, Acoustic noise band. Vlastní projekt Lokomotiva Planet. Za svou srdeční záležitost považuje náhlou a dosud trvající konsternaci způsobem hry Zakka Wyldea a ojedinělého pojetí zpěvu Ozzy Osbournea. Externí spolupracovník redakce časopisu Muzikus. Zazní slavné světové hity i neméně kvalitní tvorba z vlastní dílny. Na grilu, krkovička, klobásky, hermelín atd.

► 12. 6. - neděle / 11.00
Fan Club Václava Neckáře

► 15. 6. - středa / 19.30
Krimi Fest - Bára Hrzánová a Mário Biháry s kapelou Bachtale Apsa

vstup v předprodeji 270,- Kč, na místě 300,- Kč

 Síla a kouzlo živelné, byť nevysoké, osobnosti je jistě zárukou velkého uměleckého zážitku.


► 17. 6. - pátek

19.00 - Damir Hall Halilič (CRO) - koncert
20.30 - Paul Batto jr. Trio (SL/CZ) - koncert
Vstupné v předprodeji na sms ticket 200 Kč na místě před koncertem 250 Kč.

Druhý Letní bluesový večer se uskuteční 17. Června na zahrádce Clubu Kino v Černošicích.
V 19:00 hodin zahraje chorvatský multižánrový kytarový virtuóz Damir Hall Halilić, který ve svém žánru patří k evropské špičce. Koncertoval a spolupracoval třeba i s legendární Tommy Emmanuelem.https://www.halmusicland.com/.
Ve 20:30 se představí trio slovinského zpěváka a kytaristy Paul Batta, který trvale žije v ČR. Paul Batto jr. trio hraje směs bluesu, gospelu, folku a jazzu. Pravidelně vstupuje na evropských pódiích. http://www.batto.org/
Letní bluesové večery pořádá Město Černošice ve spolupráci s Pure Music, z.s.
Těšíme se na vaši návštěvu.


► 18. 6. - sobota

GopFest


► 21. 6. - úterý / 16.30

Hokr Show


► 22. 6. - středa / 16.30

Hokr Show


► 23. 6. - čtvrtek / 16.30

Hokr Show


► 25. 6. - sobota / 20.00

Lokomotiva Planet - koncert

vstup 100,- Kč

Lokomotiva Planet je od počátku koncipována jako power-rockové trio – kytara, baskytara, bicí s maximálním nárokem na využití hráčského a pěveckého potenciálu hudebníkuů se zřetelným důrazem na dravém, hutném projevu s výraznými melodickými linkami striktně česky zpívaného původního materiálu. Inspirační zdroje představují americké rockové kapely s podobnými charakteristikami např. Pride&Glory, Ozzy Osbourne, jejichž cover verze, v co možná nejdůslednější jazykové a aranžerské autenticitě, doplňují koncertní playlist skupiny.

Skupina má na kontě tři autorská, vydavatelsky oficiálně vydaná, lisovaná CD alba – eponymní „Lokomotiva planet", „Má krev" a ,,Back Into The USSR" a videoklip rotující na hudebním televizním kanálu Rebel. Lokomotiva Planet vystupuje v klubech po celé ČR, často s hudebně spřízněnými skupinami, jako support spolupracovala mj. s Ericem Sardinasem, Adamem Bombem, Janet Robin, švédskými metalovými kapelami Tad Morose a Silent Call, nebo naším Oskarem Petrem.

Program - červenec 2022

► 8. 7. - pátek

Rezervace - oslava

Program - září 2022

► 5. 9. - pondělí

Lauren Henderson Walter - koncert


► 9. 9. - pátek

Buki Fest


► 10. 9. - sobota

Rezervace - oslava / koncert


► 24. 9. - sobota

Rezervace


Program - říjen 2022

► 6. 10 . - čtvrtek

ZVA 12-28


► 14. 10. - pátek

Rezervace - oslava


► 15. 10. - sobota

Rezervace - oslava


► 19. 10. - středa

Danny Del Toro + Julian Burdock - koncert

Skvělý zpěvák a oceňovaný bluesový anglický kytarista Julian Burdock a Danny del Toro – španělský harmonikář, který prošel různými hudebními styly od blues, jazzu, ragtime … Poprvé u nás!


► 20. 10. - čtvrtek

Arta Jekabsone Quartet (USA) - koncert


► 24. 10. - pondělí

The Cinelli Brothers / Blues from London - koncert


Program - listopad 2022

► 2. 11. - středa

Anna Kolchina Quartet (USA) - koncert


► 15. 11. - úterý

Liron Meyuhas Trio - koncert


► 25. 11. - pátek

Catifish - koncert


Program - leden 2023

► 31. 1. - úterý

Will Wilde - koncert


Program - únor 2023

► 20. 2. - pondělí

Lohninger / Clarke Quartet - koncert


Program - březen 2023

► 5. 4. - neděle

Behind the Door  - koncert

Behind the Door je prostě kultovní záležitost a každý jejich koncert strhujícím hudebním mejdanem, kde slaví vítězství bezbřehá improvizace, bezprecedentní souhra a radost z muziky." napsal o kapele Milan Bátor v recenzi na křest posledního alba RA! (2020).  
Behind the Door je kapela s unikátním příběhem. Funguje již 17 let, založili ji jako náctiletí mladí kluci, ze kterých se postupem času stali profesionální muzikanti, v současnosti spolupracující se špičkami české popové, rockové, jazzové i world music scény (např. Sexy Dancers, Monkey Business, Roman Holý, Vltava, Vladimír Mišík, Čechomor, David Stypka ad.)

Program - květen 2023

► 21. 5. - neděle

JNR Robinson Band - koncert

Serge Robinson Jr je londýnský gospelový zpěvák, původem z Jamajky. Respektive zpěvák, skladatel, producent, herec, učitel zpěvu, stálý vedoucí gospelového sboru v jižním Londýně a příležitostný vedoucí kostelních sborů po farnostech celé Británie. Absolvent South London College v Norwoodu, vyučující na Natural Voice Perfection Institutu… Zpívá od čtyř let, v sezóně 1994/1995 byl jmenován nejlepším gospelovým zpěvákem Británie, prošel muzikálovými divadly ve West Endu, zpíval dvěma papežům, zpíval i doprovodné vokály na turné Michaela Boltona… A protože se chce konečně podívat taky do Česka, udělal nám na své poměry cenu… J Doprovodí jej tři špičkoví čeští jazzoví muzikanti.

Program - prosinec 2023

► 3. 12. - neděle

Ben Poole - koncert


Program - únor 2024

► 28. 2. - středa

Leaving Spirit (D) - koncert